Gazete Habertürk ( 20.04.2010 )

Başarılarının sırrı dostluklarında saklı

Habertürk ‘Aşk ve Ceza’ dizisinin setine girdi.

   Savaş, Yasemin’e âşık ama Çiçek’le evli. O, Çiçek’i yengesi olarak görüyor ancak Çiçek’in içinde ona karşı fırtınalar kopuyor. Aşiret reisliğinde gözü yok fakat annesi Şahnur onu buna zorluyor. Tüm bu çatışmadan da “Aşk ve Ceza” doğuyor. Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Murat Yıldırım, Tomris İncer ve Feride Çetin’in oynadığı “Aşk ve Ceza”nın setine konuk olduk. Ekranların en sert kadınlarından Şahnur Baldar’ın Ömerli’deki evinde ilk durağımız hazırlık odası oldu. Çiçek’i canlandıran Feride Çetin ve Nazan’ı oynayan Gökçe Yanardağ’ın saçı yapılıyor. Bu arada ikili Tom Ford’un “Tek Başına Bir Adam” filmini konuşuyor. Setin genelinde bir sessizlik hâkim. Bu sükûneti dizide gözü yaşlı Nazan’ı canlandıran Gökçe Yanardağ’ın kahkahaları bozuyor. Hiç şüphe yok ki setin neşe kaynağı Yanardağ. Her yere çizdiği küçük kartlardan asmış ve sette dedikodu yapmayı, şarkı söylemeyi, Türkçe müzik dinlemeyi yasaklamış.

Setin ablası Şahnur Anne

   Ev sahibi Şahnur Baldar yani Tomris İncer, tümzarafeti ve güler yüzüyle karşılıyor bizi. Gerçi Şahnur kostümü vemakyajıyla ilk başta kendisinden ürksek de az sonra misafirperverliğiyle gönlümüzü fethediyor. Sette İncer’e herkes arkadaşı gibi davranıyor. Çaycısından oyuncusuna herkes ona “Sen” diye hitap ediyor. Usta oyuncu herkesin derdini dinleyerek ablalık yapmayı da ihmal etmiyor. Evin Pala Dayı’sı Kerem Atabeyoğlu bizi Habertürk okurken karşılıyor. Ardından da “Çalıştığım en uygar set” diye söze başlıyor ve ekliyor: “Bir oyuncunun koşarak sete gelmesi büyük bir lüks.” Dizide aşkını Savaş’a açıklayamayan gözü yaşlı Çiçek’i canlandıran Feride Çetin’in huzuru yüzüne yansımış. Ekip arkadaşlarına ailesi gibi davranıyor. Savaş’ın yardımcısı Eşref’i oynayan Emrah Elçiboğa ve Pala Dayı ellerine gündüz birası dedikleri soğuk kahvelerini alıp sıkı bir maket muhabbetine dalmışlar. Evinde bir maket atölyesi olan Atabeyoğlu, Elçiboğa’yı da bu işe bulaştırmak için aklını çeliyor. Sette herkes birbirine dizideki karakter isimleriyle sesleniyor.

Murat cool, Nurgül samimi

   Dizinin Savaş’ı Murat Yıldırım fazlasıyla kibar biri. İnsanın iyiliği yüzüne yansır derler ya, onun da yüzünden saflığı akıyor. Büyük cümleler kurmaktan imtina ediyor. O kadar ağır ağabey gibi duruyor ki, karşısında eğilip bükülerek konuşuyorsunuz. Tebessüm yüzünden eksik olmuyor. Bu cool ama efendi tavrıyla da sette herkes tarafından çok seviliyor. Yıldırım bu dizinin başarısının sırrının da dostluktan geçtiğini söylüyor. İlk kez Şahnur annenin evine konuk olan Nurgül Yeşilçay sette herkesle şakalaşarak içeriye giriyor. Kaprisli bir star gibi davranmıyor. Hemen kahvesini alıp, yere bağdaş kurarak muhabbete başlıyor: “Dizide henüz Şahnur Baldar’la karşılaşamadık. Onunla karşılıklı oynayacağım sahne için yanıp tutuşuyorum. Bu sette başka bir huzur var. Pazar günleri kocaman bir masa kuruyoruz. Baldar sucuklarını kızartarak ekiple muhteşembir kahvaltı yapıyoruz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: